Як правильно вибрати та посадити листяні дерева та кущі

Як правильно вибрати та посадити листяні дерева та кущі

Для гармонійного пейзажу в саду необхідно купити листяні дерева і чагарники. Без них не обходиться жодна дачна ділянка. Вони становлять основу композиції, доповнюють квіти чи хвойні рослини. Бузок, рододендрон, деревоподібний півонія, барбарис або спірея доповнять ландшафт із листяних та хвойних рослин та створять закінчену композицію вашого саду.

Вибір саджанців листяних дерев

Важливо правильно вибрати та купити саджанці листяних дерев. Від цього залежатиме, проживе рослина десятки років або загине одразу ж при посадці. Коли ви вибираєте декоративно-листяні дерева, зверніть увагу на такі параметри:

 • зовнішній вигляд – огляньте саджанець з усіх боків: він повинен бути свіжим, листя зеленим і пружним, а стовбур – без слідів хвороб або шкідників;
 • коренева система повинна бути цілою, тому що пошкодження коренів призведуть до загибелі саджанця, якщо є пошкодження, акуратно обріжте його і замажте садовим варом;
 • враховуйте сорт рослини та її здатність виживати у вашому регіоні: посадивши на ділянці сакуру у північних регіонах, не чекайте, що вона переживе зиму у -35.
Изображение
Як правильно вибрати та посадити листяні дерева та кущі

Краще вибирати рослини, посаджені в контейнер, так ви зможете уникнути пошкодження коренів при пересадці.

Саджанці листяних чагарників

Листяні чагарники є різноманітною групою рослин, які можуть надати вашій ділянці краси і різноманітності. Залежно від ваших уподобань, можете вибрати чагарник із яскравими плодами або красиво квітучий. Купуйте саджанці тільки у перевірених продавців або в розплідниках. На стихійних ринках або біля дороги вам можуть дати хвору рослину чи зовсім інший сорт. Купуючи саджанці листяних кущів, зверніть увагу на стан: здоровий саджанець повинен бути пружним і не ламатися при згинанні. Для посадки найкраще підходить дворічний кущ. Він з більшою ймовірністю приживеться.

Дізнатися якісний саджанець можна за такими ознаками:

 • розвинена коренева система повністю обплітає земляну грудку в контейнері;
 • кора здорового дозрілого пагона має коричневий колір без крапок і слідів гниття.
Изображение
Як правильно вибрати та посадити листяні дерева та кущі

Листяні чагарники – це дуже різноманітна група рослин. Деякі з них можуть виростати, як невеликі дерева, інші представлені в формах, що стелиться. Зважайте на це при виборі рослини для вашої ділянки.

Як правильно посадити листяні рослини

Досвідчені садівники рекомендують наперед скласти план посадок. Він створюється з урахуванням освітленості та доступності вологи на ділянці. Краще висаджувати поряд види, які вимагають однакової кількості води та світла.

Також важливе правильне сусідство рослин. Наприклад, розлога груша добре уживається з плодовими кущами, але не буде рада посадженому поруч ялівцю, від такого сусідства обидві рослини найчастіше хворіють на однакові хвороби.

Щоб рослина добре росла і розвивалася, важливо дотримуватись деяких правил:

 1. Вибирайте рослини із закритою кореневою системою, яку можна витягнути з контейнера та розглянути. Так перевіряється стан коріння. Вони повинні бути світлими, здоровими і щільно обплітають земляну грудку. Це запорука того, що саджанець приживеться на постійному місці.
 2. Перед посадкою у ґрунт замочіть коріння саджанця у воді на 1-2 години.
 3. Для посадки дерева викопайте яму більше кореневої системи рослини з кожного боку щонайменше на 20-30 см.
 4. Заповніть її ґрунтовою сумішшю, яка необхідна для нормального розвитку рослини, у різних видів рослин є свої переваги.
 5. Щедро пролийте яму водою і посадіть кущ чи дерево, рівномірно розподіляючи коріння.
 6. За необхідності підв’яжіть рослину до кілочка. Але не забудьте зняти мотузку обв’язки, коли рослина укорениться, щоб вона не вросла в кору дерева, що підросло.

Купити саджанці листяних дерев та кущів у садовому центрі Дворик

У нашому інтернет-магазині ви можете замовити недорогі саджанці листяних дерев та чагарників з доставкою поштою до будь-якого куточку України, або вибрати саджанці на торгових майданчиках садового центру. Ми працюємо з такими службами доставки, як Укрпошта, Нова пошта та Делівері.