В описах наших плодових дерев є два поняття, які покупці часто плутають: скоростиглість і скороплідність. Розказуємо, в чому різниця і як вибирати сорти з урахуванням цих характеристик.
Скороплідність
Скороплідність – це вік рослини, коли вона починає плодоносити. Але рахується він не від посадки купленого саджанця в грунт, а від року зростання привою в розсаднику. І не до першого яблука чи груші, а до моменту, коли дерево віддасть не менше 3 кг (а в промислових умовах – 25 кг) плодів за сезон. Прискорити час настання плодоношення можна за допомогою деяких агроприйомів, про які ми розкажемо в наступних статтях.
Які з сортів в нашому асортименті є скороплідними? Наприклад:
Яблуні
- Джумбо Помм;
- Мельба;
- Сирена;
- Скіфське золото;
- Трайдент;
- Вільямс Прайд;
- Піонер.
Абрикос
- Шедевр;
- Цунамі.
Груша
- Аббат Феттель;
Бере Богматко;
Бере Київська;
Ред Фаворитка;
Талгарська красуня;
Таврійська (Таврическая).
Слива
- Голлівуд;
Медова жовта.
Черешня
- Прощальна.
Скоростиглість – це період, в який плоди досягають стиглості. За цією ознакою сорти діляться на ранні, середні та пізні. А яблука і груші на літні, осінні та зимові. Але ці строки – не фіксовані, а так само залежать від погоди і плоди можуть достигнути раніше, або пізніше.
Зазвичай рекомендують мати кілька сортів із різними строками цвітіння і достигання. Це дозволяє частково захисти урожай від капризів погоди, таких як заморозки або дощі під час цвітіння або посуха в період формування плодів.