Що таке хвоєпад

Що таке хвоєпад

Чому жовтіє хвоя

Кожен представник сімейства хвойних рослин має свій термін життя хвої, який залежить від безлічі факторів, включаючи умови навколишнього середовища, доступність поживних речовин і навіть генетику рослини.

Скидання старої хвої та заміна її новою є важливою частиною життєвого циклу хвойних дерев та чагарників. Цей процес дозволяє рослині ефективно використовувати світло для фотосинтезу, так як нова хвоя найчастіше знаходиться у верхній частині крони і отримує більше сонячного світла.

Також цікаво, що хвоя змінюється не тільки щороку, а й може залишатися на дереві довше, якщо воно здорове і отримує достатньо світла. Це може бути індикатором стану рослини.

Що таке хвоєпад

Термін життя хвої

Скільки живе хвоїнка різних видів хвойних рослин? Розберемо докладніше це питання. Термін життя хвої у декількох видів рослин:

  • У сосни – 2-3 роки.
  • У ялини, ялиці – 5-7 років.
  • У ялівцю – 4-5 років.
  • У туї – 3-5 років.
  • У модрини – 1 рік.

Якщо придивитися до сосни уважніше, стане помітно, що жовта хвоя розташована на гілках, вік яких більше 2-3 років і розташовується вона ближче до стовбура. Саме тут хвоя старіша, на кінцях гілочок вона молода і зелена. Це ознака того, що рослина не хвора, а в неї відбувається природний процес, який називається “хвоєпадом”. У хворих рослин пожовтіння відбувається по всій довжині гілок.

Що таке хвоєпад

Що робити при виявленні хвоєпаду

Що ж робити, як робити садівникам при виявленні жовтої хвої у своїх рослин?

Насамперед відставити паніку! Ми вже зрозуміли, що це не є небезпечним. Тепер потрібно просто очистити жовту хвою, вона добре відокремлюється від гілочок. Для цього одягаємо рукавички, розсуваємо гілки у рослин, у яких вони розташовані густо і провівши рукою по гілці, прибираємо відмерлу хвою і виносимо її з ділянки.

Для профілактики перед зимівлею бажано обробити рослини фунгіцидами, що запобігатиме розвитку грибних хвороб та інсектицидами, щоб не дати комахам сховатися в корі рослин, а навесні атакувати їх.

>Саджайте хвойні рослини. Вони настільки різноманітні! Маленькі та величезні, з дрібною хвоєю і з дуже довгою, блакитні, зелені, золотисті… Будь-який куточок дачної ділянки перетвориться, коли в ньому з’явиться ялина, сосна або ялівець. Ці рослини принесуть радість, гарний настрій та здоров’я, очищаючи повітря на ділянці.