Самшитова вогнівка з’явилась в наших краях відносно недавно і уже завдала значної шкоди насадженням. Дуже ймовірно, що цей шкідник потрапив у Європу з Китаю разом із імпортованими звідти садовими рослинами. Вперше в Україні самшитову вогнівку було виявлено у 2014 році на Закарпатті, нині вона уже зустрічається по всій території України.
Ця комаха надзвичайно небезпечна з кількох причин:
⛔️ першу появу шкідника помітити доволі складно
⛔️ надзвичанйо швидко винищує самшити
⛔️ не має на нашій території природних ворогів, їх не їдять ні хижі комахи, ні птахи, ні тварини
⛔️ за літо з’являються мінімум два покоління шкідника, а за умов теплої весни і осені – три.
Як помітити шкідника на ранніх етапах? Гусінь виїдає м’які тканини листа, залишаючии тверді жилки і обплутують пошкоджені гілки павутинням. Щойно ви помітили хоч один такий листочок – настав час для обробки!
Як позбутись цієї напасті? Потрібно чергування інсектицидних обробок, направлених як на гусінь, так і на її яйця. Протягом одного сезону необхідно чергувати препарати для збільшення ефективності.
Проти гусіні ми рекомендуємо:
☣️ Ампліго
☣️ Енжіо
☣️ Проклейм
☣️ Мовенто
☣️ Прованто Отек
☣️ Кораген
Для стерилізації яйцекладки:
☣️ Матч
☣️ Ампліго
☣️ Люфокс
При цьому препарат потрібно наносити не лише зверху, а й занурювати сопло розприскувача всередину куща, старанно проливаючи з усіх боків. І обов’язково дотримуйтесь правил безпеки, щоб розчин не потрапляв на шкіру, в очі і дихальні шляхи.
Зважайте на те, що препарати отруйні також і для корисних комах! Тому бажано після обробки накрити кущі агроволокном, особливо якщо поряд є пасіка, щоб бджоли не сідали на оброблений кущ.
Можна також для боротись з самшитовою вогнівкою біологічними препаратами, такими як Бітоксибацилін, Лепідоцит, Актоверм. Але такі обробки необхідно робити щотижня, адже строк їх дії мінімальний.