Просто надзвичайно, як мало насправді про цю чудову рослину знають садівники! А між тим вона варта уваги, адже має кілька вкрай цінних властивостей.
- Відмінна морозостійкість – в її природному ареалі довгі суворі зими з морозами до −40 °C і сильними вітрами.
- Невибагливість до поживності грунту, адже в природі зазвичай росте на гірських кам’янистих схилах. Але краще буде себе почувати на підкислених грунтах.
- Переносить затінення, хоча й надає перевагу сонячним місцям.
- Пагони можуть самостійно укорінюватись там, де прилягають до землі.
- Міцні і гнучкі гілки, що здатні витримувати чималу вагу. Тож можна не боятись, що кущик зламається при необережному догляді або якщо по ньому поскаче домашній улюбленець. В природі витримують навіть ведмедів.
Єдине, що дуже важливо для мікробіоти – достатня кількість вологи, бо рослина погано переносить посуху. Але при регулярному поливі не боїться практично нічого.
В декоративності їй також немає рівних. Це чудовий варіант грунтопокривної рослини. Ажурні гілки піднімаються ярусами, поступово накриваючи чималу площу. Доросла мікробіота має висоту близько 1 метра, а вшир може сягати до 5 метрів! Але при цьому чудово реагує на стрижки, тож її легко тримати у визначених межах.
Це ідеальний варіант для схилів, підпірних гірок, альпінаріїв і кам’яних садів. Але цим не обмежується. Завдяки своїй незвичній формі крони може бути гарним солітером на газоні, ефектним бордюром. А завдяки витривалості до затінення – чудовим варіантом нижнього ярусу під високорослими рослинами.
Чудова пара для мікробіоти – гортензії. Це рослини з одного регіону, зі схожими вимогами до грунту, води і освітлення. Також чудовою парою будуть модрини, горобина, ялиця та взагалі більшість хвойників.
Ну як, ми вас переконали, що мікробіота варта місця у вашому саду? Якщо так, то мерщій до нас, на мікробіоту якраз діє знижка 30%!