Поговоримо про те, як треба доглядати садові рослини в кімнаті.
Прямо та чесно визнаємо: це дуже складно. Щоб створити на підвіконні прийнятні умови, доведеться постаратися та приділяти новим мешканцям чимало уваги. Але все можливе!
- Шанс на виживання є тільки у повністю вкорінених рослин із здоровою кореневою системою. Перевірити це просто: земляна грудка повинна легко виходити з горщика, не розсипатися, а коріння повинні бути білими або злегка кремовими. Саме відсутність нормальної кореневої системи – головна причина того, що куплені перед новим роком ялинки у горщиках не виживають. Їх просто викопують незадовго до продажу, тому в горщику буде пошкоджено коріння. Наші саджанці у продаж надходять лише тоді, коли повністю укоренилися після пересадки.
- Правильна адаптація до нових умов. Знадобиться приблизно два тижні, щоб рослина акліматизувалась на новому місці. У цей час не можна пересаджувати, підживлювати, стригти без критичної необхідності. Умови на вулиці та в кімнаті відрізняються дуже сильно, тому рослина і так страждатиме.
- Регулярно поливайте, не допускаючи пересихання землі: як тільки приблизно сантиметр верхнього шару ґрунту просох – настав час для поливу.
- Головна небезпека для рослин у приміщенні – це сухість. Горщики завжди пересихають досить швидко, а корінням нікуди поринути, щоб видобути вологу. Плюс у приміщеннях зазвичай дуже сухе повітря, особливо взимку. Це значно збільшує випаровування вологи листям. Особливо ялинки взимку дуже страждатимуть. Тому відразу подбайте про такі фактори:
a) Ставте горщик подалі від опалювальних батарей.
b) Бажано вибрати світле місце із хорошим провітрюванням.
c) Поруч із рослиною поставте пульверизатор із чистою водою і регулярно зволожуйте листя або хвою: у прохолодну погоду рідше, у спеку можна навіть кілька разів на день.
Правильна пересадка
Якщо ви хочете зберегти рослину надовго, то після акліматизації її потрібно пересадити в більший горщик.
Оптимальний об’єм – 5-6 літрів, обов’язково з дірочками на дні та підставкою.
На дно укладаємо 2-3 сантиметри дренажу: керамзит, агроперліт, галька, гравій тощо. Це захистить коріння від надлишку та можливого загнивання.
Ґрунт можна взяти універсальний чи спеціальний субстрат залежно від виду рослини. Земляний ком потрібно перевалювати обережно, щоб не пошкодити коріння. Рівень землі в новому горщику повинен бути такий самий, як у старому. Особливо це критично для хвойників, тому що поглиблення кореневої шийки – одна з основних причин їхньої загибелі.
Що не можна робити із садовими рослинами в кімнаті?
- Обробляти хімічними інсектицидами та фунгіцидами. Це може бути небезпечним для здоров’я! Кімнатні рослини обробляємо лише біопрепаратами: Актофіт та Актарофіт, Фітоверм від шкідників, Фітодоктор, Фітоспорин, Триходермін для профілактики можливих грибкових хвороб.
- Ставити у темний кут. Рослинам критично необхідне світло.
- Тримати рослини влітку на закритому сонячному балконі. У такому закритому акваріумі температура може піднятися до жахливих цифр і навіть полита зранку рослина може пересохнути. Балкон має бути відкритим, а вологість потрібно перевіряти двічі на день.Взимку тримати біля батарей опалення: це практично гарантована смерть рослини.
І все-таки потрібно знати, що заносити садові рослини в кімнату на зиму можна тільки в крайньому випадку, краще все-таки залишити їх у їхньому природному середовищі – на вулиці, прикривши матеріалом, що мульчує, молоді саджанці.