6 важливих осінніх справ, що збережуть хвойні рослини здоровими і красивими

хвойні рослини

Нині всі рослини активно готуються до зими. Але це не означає, що настав час дати їм спокій. Насправді, саме зараз їм потрібна наша допомога та увага, щоб добре перезимувати.
Ми хочемо акцентувати вашу увагу на 6 важливих завданнях, які чекають на садівник при осінньому догляді за садом:

  • Очищення хвойних рослин від відмерлої хвої. Це дуже важливий захід, що дозволяє уникнути грибкових захворювань. Для цього потрібно розсунути гілки рослин і дуже ретельно вичистити всі сухі залишки хвої, стовбур дорослих рослин має залишитися відкритим.
  • Полив. Випаровування вологи хвоєю продовжується і восени, і взимку. Тому припиняти регулярні поливи не можна. Робити їх потрібно регулярно, з урахуванням погоди: у посуху частіше, дощової осені – рідше. Але не можна давати землі пересихати, це сильно послаблює рослини та зменшує їхні шанси на нормальну зимівлю.
  • Перед морозами, коли температура вже не перевищує +2-5°С, потрібен вологозарядний полив, що просочує грунт на 1-1,5 метра. Це дуже важлива процедура. По-перше, вологий ґрунт промерзає набагато повільніше, ніж сухий і це дає хвойним можливість «м'якше» увійти в зиму. А при відлизі рослина зможе з вологого ґрунту частково поповнювати втрати вологи від осушки крони морозом та вітром. Такий полив проводять не дощем, а поливом під корінь, землею, порціями, щоб вода встигала вбратися.

 

Изображение
Очищення, Полив, Обробка рослин, Підживлення
  • Мульчування особливо для дерев з поверхневою кореневою системою, типу ялин, та молоді свіжовисаджені рослини. Мульча зберігає воду та додатково захищає коріння від холоду. Але її шар має бути не менше 5 см. Найменший – просто неефективний. Для цього можна використати кору дрібної фракції або зібрати в лісі хвойний осад.
  • Обробка рослин від шкідників та хвороб. Цей етап украй важливий, якщо ви плануєте вкривати рослину: у разі потепління під укриттям хвороби можуть розвиватися дуже шкідливо. Важливо, що не можна використовувати стимулюючі препарати типу Циркон або Епін: це може спровокувати нову хвилю росту та призведе до вимерзання бруньок нового приросту. Для цих обробітків оптимально підходять: Медян Екстра, Тітовіт Джет, Скор, Топаз, Актара, Енжіо, Актелік.
  • Підживлення осінніми добривами. Голодним деревам особливо складно пережити зиму, якщо це перший рік після висадки. Осінні добрива не містять азоту, але мають підвищену кількість калію та фосфору, що стимулює розвиток коренів та відревесування пагонів, що вкрай важливо для захисту від морозів.

Виконавши всі рекомендації садівник може розраховувати на гарну зимівлю рослин та гарний вихід рослин після зими.