Перш, ніж покупець побачить троянду на торговому майданчику садового центру, вона проходить повний цикл свого розвитку – від живцювання рослини і посадки його на укорінення, потім щеплення сортових троянд, до дорослого, добре розвиненого саджанця. Садовий центр «Дворик» пропонує троянди купити як безпосередньо на торгових майданчиках, так і в інтернет-магазині з доставкою саджанців по Україні.
Види контейнерів для вирощування троянд
Всі сорти троянд повинні рости і розвиватися в контейнерах, які відповідають розміру саджанця і його кореневій системі. З моменту вкорінення живця, а потім і щеплення рослини на нього, троянда знаходиться в м’якому контейнері, званому «пак».
Це щільна плівка, закріплена навколо кореня і наповнена живильної земляною сумішшю. Тут маленький саджанець троянди добре себе почуває і розвивається. Його кореневій системі цілком достатньо і місця і поживних речовин.
Як тільки корінь заповнює весь простір усередині «пака» його пересаджують в ємність більшого розміру. Це посадка троянд в контейнер С2. Він відрізняється від інших посадочних ємностей тим, що його форма подовжена по висоті, але невелика в діаметрі. Саме така форма ідеально підходить для вирощування троянд на 2-3 рік розвитку саджанця.
Кущі троянд більш старшого віку пересідають в контейнери, обсяг яких 4 літри. Вони так і називаються – С4. Тут саджанці троянд продовжують свій розвиток.
Якщо планується вирощувати троянду в подальшому, використовуючи контейнерну посадку, то найчастіше рослини цього саме цього віку пересаджують в більш об’ємні підлогові контейнера (вазони).Ними прикрашають вхід в будинок, декорують терасу або інші місця, де немає можливості посадити рослину у відкритий грунт. Для цієї мети купувати посадковий матеріал троянди потрібно в розпліднику або в садовому центрі. Так можна уникнути покупки рослини іншого сорту або, навіть хворий троянди.
Посадка рослини в грунт
Після того, як потрібний сорт троянди придбаний, у багатьох виникає питання про те, як же його правильно пересадити в те місце, де рослина продовжить свою вегетацію.
Перш за все, потрібно знати, що найкраще купити саджанці троянд в контейнерах. У цьому випадку не варто боятися пересадки їх у відкритий грунт навіть влітку. І для цього є кілька причин:
- коренева система рослин добре розвинена;
- троянда не “пересідає», а «перевалюється» у відкритий грунт. А це значить, у рослин з контейнера що корінь не порушується, рослина не отримує стресу від пересадки;
- всі кущі троянд удобрені і оброблені від шкідників і хвороб;
- рослини ростуть і розвиваються на відкритих майданчиках. Цей фактор також говорить про те, що не потрібно боятися пересадки рослин у відкритий грунт;
- коренева система розвивається відповідно до свого віку і незалежно, це м’який пак, контейнер С2 для троянд, контейнер для посадки С4.
Рекомендації для посадки троянд на постійне місце розвитку
Перш, що посадити троянду на клумбу або квітник, слід пам’ятати, що найкраще місце для рослини – це сонячні місця. У тіні не буде такого пишного і яскравого цвітіння, яке можна очікувати від троянди.
Яму потрібно приготувати заздалегідь. Вона повинна бути ширше і глибше кореневої системи рослини мінімум на 20-30 см.Головне для будь-троянди – це родюча пухка земля, тому до грунту потрібно додати перегній, компост або нейтральний торф. Бажано додати в цю суміш комплексне добриво для троянд пролонгованої діючи або суперфосфат. Якщо кислотність грунту підвищена, то вирівняти її допоможе додавання золи або доломітового борошна.
Яму заливають водою, якої потрібно дати вбратися. Саджанець опускають в яму, розраховуючи, що місце прищепи має бути нижче рівня землі. Це потрібно для того, щоб:
- У разі холодної зими рослина не вимерзло.
- Саджанець отримує можливість для розвитку додаткових коренів.
- Чисто естетичних цілей – не дуже красиво бачити стирчить із землі пеньок.
Далі корінь присипають підготовленої поживною сумішшю і утрамбовують її навколо рослини. Тепер необхідно ретельно полити троянду. Води обсягом 8-10 літрів буде достатньо.
Ще один момент, про який не можна забувати – бутони і квіти на рослині слід видалити, також як і частина пагонів рослини. Це допоможе троянді швидше прижитися на новому місці.