ЖИВОПЛОТИ З ВОЛОТИСТИХ ГОРТЕНЗІЙ

ЖИВОПЛОТИ З ВОЛОТИСТИХ ГОРТЕНЗІЙ

Всі звикли до того, що живоплоти – самшит, спірея, туя. А гортензія – солітер, що використовується як акцент в саду, розкішний кущ із величезними суцвіттями. Але завдяки тому, що гортензії чудово переносять стрижку і швидко наростають, вони так само підходять для створення надзвичайно розкішних квітучих живоплотів. В період цвітіння виглядають просто приголомшливо!

Переваги волотистих гортензій

Головна їх цінність – це дуже бурхливе і тривале цвітіння. На більшості сортів перші бутони з’являються наприкінці червня або початку липня, коли уже давно відцвіли більшість декоративних кущів і дерев. І тримають квіти аж до перших заморозків, тобто як мінімум до кінця вересня.

Простір для творчості дає широкий вибір сортів. Залежно від вашого дизайнерського задуму ви можете обрати маленькі Candlelight або Diamantino, висотою близько метра. Або ж високі, вище людського зросту Pinky Winky чи Dentelle de Gorron. Таким чином на вашій ділянці може з’явитись або квітучий бордюр, а бо височенна густа стіна, що захищає від сторонньої цікавості.

Такж в нашому асортименті є чимало варіантів кольорових рішень. Можна зупинитись на  сорті Magical Moonlight, який не втрачає білизни квітів до кінця сезону, або ж вибрати Wim`s Red, який поступово набирає колір від білого до насичено-винного.

Мінус волотистих гортензій – це одночасно і їх плюс. Так як цвітуть більшість з них на пагонах поточного року, тож кожної весни їх необхідно доволі коротко підрізати. А отже певний час живопліт виглядає не дуже естетично. Але завдяки цій особливості кущі гарантовано квітнуть щороку, адже бруньки не можуть постраждати від заморозків. Більше того, щорічна коротка обрізка провокує бурхливе і рясне цвітіння.

Гортензії чудово переносять міську загазованість, тому гарно будуть себе почувати в умовах парку, в декоративних бордюрах вздовж доріг, в озелененні алей, скверів і навіть підприємств.

 

Планування живоплоту з волотистих гортензій

При плануванні обов’язково потрібно врахувати дві важливі особливості: ці чудові кущики краще почувають себе в ажурній тіні від дерев і потребують регулярного поливу. Також вкрай бажано правильно підготувати місце посадки, адже гортензії не переносят важкого, занадто щільного грунту. Саме тому треба відповісти собі на кілька питань:

  1. Чи є можливість організувати регулярний полив? Це вкрай важливо, адже в спеку це потрібно буде робити мало не щодня і це має бути зручно.
  2. Чи не знаходиться вибране місце постійно на відкритому сонці? При адекватному поливі гортензії можуть його витримати, але бажано, щоб хоча б частину дня це місце було притіненим.
  3. Чи є можливість викопати достатнього розміру посадкову яму або траншею?

Здається, це доволі складно? Але завдяки цим особливостям гортензії – ідеальний варіант для місць в саду, які зазвичай вважаються складними: тінисті низини, місця з близько розташованими грунтовими водами, а також на кислих грунтах, які погано переносять інші рослини.

Для того, щоб розрахувати необхідну кількість кущів, пропонуємо скористатись нашою інфографікою. Тут ви побачите орієнтовний розмір і форму куща, яку матиме в дорослому віці. І, відповідно, на якій відстані одне від одного їх треба висаджувати.

Гарними напарниками для гортензій будуть рослини, які так само добре себе почувають у затінку та надають перевагу високій вологості грунту. Наприклад папороть, пахісандра, хости, барвінок.

Також завдяки тому, що волотисті гортензії, на відміну від інших видів, цілком добре себе почувають на нейтральних грунтах, то окрім вищезгаданих рослин їх можна поєднувати з трояндами, дельфініумами, низькорослими ялівцями.

 

Якщо ж ідея живоплоту з гортензій вас захопила, але в саду немає тінистих місць – не проблема! Ми маємо рішення і для цієї задачі: сорт Selection. Саме він не просто терпить сонце, а просто таки потребує його для розкриття свого повного потенціалу! А він абсолютно неймовірний: височезні, в сприятливих умовах аж до 3 метрів заввишки, кущі щільно вкриті шапкам 30-сантиметрових білих суцвіть. Зараз в наших садових центрах цей сорт в самому розквіті своєї краси. Виглядає просто неперевершено!

Нам вдалося вас переконати? Тоді приходьте до наших садових центрів – і ми допоможемо вам визначитись із вибором волотистих гортензій для живоплоту. А також проконсультуємо щодо посадки, догляду і вибору супутніх рослин.

0