Утеплення на зиму теплолюбних рослин

Утеплення на зиму теплолюбних рослин

Що нам обіцяють синоптики? Холодну і знову безсніжну зиму. А для рослин немає нічого гіршого, ніж мороз без снігу. Але їх можна захистити, якщо потурбуватися про це заздалегідь. Розбираємося, що і як підготувати рослини до зими і як треба буде укрити теплолюбні види з настанням холодів.

Спочатку – важливі етапи підготовки.

  1. Обов’язково дайте молодим саджанцям опору, якщо не зробили цього при посадці, мінімум дві, а краще три. Дерево має бути прив’язане надійно, щоб не постраждати від вітрів. Розраховуйте висоту опор так, щоб вони  могли стати основою для утеплення.
  2. Поки ще відносно тепло і температура вдень не опустились нижче +10, необхідно зробити обробки від грибків і хвороб. В ідеалі – три, різними препаратами з інтервалом в 7-10 днів.
  3. Продовжуйте поливи. Осінь цього року дуже суха, а пересушені рослини зимують погано. Тож якщо грунт просох сантиметрів на 10 – час знову поливати. 
  4. Останній полив має бути за 3-4 дні до настання стабільних морозів. Він має бути щедрим і глибоко промочити землю. Орієнтовно від 50 літрів води під одне невелике дерево або кущ. Можна навіть зробити проколи грунту, щоб вода проходила якнайглибше. Це важлива процедура, адже холодний вітер висушує рослини не гірше за сонце, тож необхідно створити запас вологи в тканинах.

Отже, переходимо до утеплення. Його необхідно робити тоді, коли уже встановилась стабільна мінусова температура, поспішати з цим не варто, це може спровокувати випрівання саджанця.

Крок перший – мульчування кореневої системи. Найпростіше це зробити нейтральним торфом або дрібною корою. Шар має бути принаймні 5 сантиметрів і закривати кореневу шийку або навіть місце прищепи. Легкий, насичений повітрям матеріал буде утримувати тепло так само ефективно, як і шар снігу, який є чудовим теплоізолятором. В безсніжні зими це особливо важливо.

Крок другий – безпосередньо утеплення. Ми рекомендуємо обмотувати саджанці білим агроволокном. Він дихає, пропускає світло і не нашкодить під час відлиги. Обмотати можна прямо поверх ствола в кілька шарів або ж навколо опори, створивши шалаш.

Додатковий і доволі простий у виконанні варіант – одягнути на ствол звичайний утеплювач для труб. Він є чудовим теплоізолятором і  може захистити кору рослинки від гризунів. Агроволокно треба намотувати уже поверх цього утеплення. Важливо цю конструкцію потрібно вчасно зняти при настанні першого тепла, щоб уникнути випрівання.

А для хвойних в нашому асортименті скоро з’являться спеціальні чохли, які можна одягнути для захисту від холоду, гарячого весняного сонця і снігу, який може зламати гілки. 

 

0