Що таке візуальна вага в ландшафтному дизайні

Що таке візуальна вага в ландшафтному дизайні

Ми обіцяли – і ми написали першу статтю про основи ландшафтного дизайну. Хтось подумає, що вона шалено нудна, але ми гарантуємо: якщо ви засвоїте ці принципи, то це значно розширить ваші можливості і творчі горизонти в саду. Тим більше що в кінці тексту невеличка вправа і ми чекаємо на ваші відповіді 😉

Сьогодні розкажемо про таке базове поняття як візуальна вага. Що ж воно означає? Візуальна вага – це сукупність різних характеристик, через які певний об’єкт здається важчим або легшим. Саме від цього багато в чому залежить відчуття пропорційності і гармонійності саду.

Що ж впливає на візуальну вагу?

  • Розмір: маленькі об’єкти здаються більш легкими, ніж великі. Але група маленьких об’єктів може врівноважити один великий.
  • Форма: прості геометричні форми видаються більш важкими, ніж складні, нелінійні.
  • Щільність або густина: рослини з густою, щільною кроною видаються більш важкими, ніж аналогічні рослини з ажурною кроною.
  • Колір: яскраві і контрастні об’єкти візуально важчі, ніж пастельні з низькою контрастністю.
  • Теплі кольори важчі, ніж холодні.

Також не варто забувати, що будівлі, пустий простір і об’єкти за межами композиції або садової ділянки також мають візуальну вагу і впливають на баланс.

Щоб потренуватись в розумінні цих принципів ми вирішили приготувати для вас невеличку вправу. Знайшли кілька фото, на яких дуже наочно видно, як все працює на живих рослинах. 6 фото – з поясненнями, а 3 – без. Роздивіться їх уважно і напишіть в коментарях, чому, на вашу думку, ці композиції збалансовані.

Фото 1. Дерево з ажурною кроною значно більше, ніж густі кущі, але ажурність компенсує розмір – і композиція врівноважена.

0