Самшитова вогнівка – надзвичайно небезпечний шкідник!

Самшитова вогнівка – надзвичайно небезпечний шкідник!

В п’ятницю наша підписниця пані Ірина прислала в вайбері фото сильно пошкоджених самшитів. З першого погляду стало зрозуміло, що тут попрацювала самшитова вогнівка – надзвичайно агресивний шкідник. Боротися з ним необхідно терміново, тож ми підготували для вас пост із рекомендаціями.

 

Самшитова вогнівка 🐛 з’явилась в наших краях відносно недавно і уже завдала значної шкоди насадженням. Дуже ймовірно, що цей шкідник потрапив у Європу з Китаю разом із імпортованими звідти садовими рослинами. Вперше в Україні самшитову вогнівку було виявлено у 2014 році на Закарпатті, нині вона уже зустрічається по всій території України.

 

Ця комаха надзвичайно небезпечна з кількох причин:

⛔️ першу появу шкідника помітити доволі складно

⛔️ надзвичанйо швидко винищує самшити

⛔️ не має на нашій території природних ворогів, їх не їдять ні хижі комахи, ні птахи, ні тварини

⛔️ за літо з’являються мінімум два покоління шкідника, а за умов теплої весни і осені – три.

 

Як помітитишкідника на ранніх етапах? Гусінь 🐛 виїдає м’які тканини листа, залишаючии тверді жилки і обплутують пошкоджені гілки павутинням. Щойно ви помітили хоч один такий листочок – настав час для обробки!

 

Як позбутись цієї напасті? Потрібно чергування інсектицидних обробок, направлених як на гусінь 🐛, так і на її яйця 🥚. Протягом одного сезону необхідно чергувати препарати для збільшення ефективності.

 

Проти гусіні ми рекомендуємо:

☣️ Ампліго

☣️ Енжіо

☣️ Проклейм

☣️ Мовенто

☣️ Прованто Отек

☣️ Кораген

 

Для стерилізації яйцекладки:

☣️ Матч

☣️ Ампліго

☣️ Люфокс

 

При цьому препарат потрібно наносити не лише зверху, а й занурювати сопло розприскувача всередину куща, старанно проливаючи з усіх боків. І обов’язково дотримуйтесь правил безпеки, щоб розчин не потрапляв на шкіру, в очі і дихальні шляхи.

 

Зважайте на те, що препарати отруйні також і для корисних комах! Тому бажано після обробки накрити кущі агроволокном, особливо якщо поряд є пасіка, щоб бджоли 🐝 не сідали на оброблений кущ.

 

Можна також для боротись з самшитовою вогнівкою біологічними препаратами, такими як Бітоксибацилін, Лепідоцит, Актоверм. Але такі обробки необхідно робити щотижня, адже строк їх дії мінімальний.

0