Догляд за садовими рослинами в кімнаті

Догляд за садовими рослинами в кімнаті

Ми уже робили пост про троянди 🌹, які можна взяти в квартиру, і маємо запит на ялинки в горщиках до Різдва. А отже настав час розказати, як саме треба доглядати за садовими рослинами в кімнаті 🏠.

Прямо і чесно визнаємо: це доволі складно 💪. Щоб створити на підвіконні прийнятні умови, доведеться постаратись і приділяти новим мешканцям немало уваги. Але все можливо!

👩‍🌾 Перше – шанс на виживання є лише у повністю вкорінених рослин зі здоровою кореневою системою. Перевірити це просто: земляний ком має легко виходити з горщика, не розсипатись, а корінці мають бути білими або злегка кремовими. Саме відсутність нормальної кореневої системи – головна причина того, що куплені перед новим роком ялинки в горщиках не виживають. Їх просто викопують незадовго до продажу, тож в горщику буде пошкоджене коріння. Наші ж саджанці в продаж надходять лише тоді, коли повністю вкорінились після пересадки.

👩‍🔬 Друге – це правильна адаптація до нових умов. Знадобиться приблизно два тижні, щоб рослина акліматизувалась на новому місці. В цей час не можна пересаджувати, удобрювати, стригти без зовсім критичної необхідності. Умови на вулиці і в кімнаті відрізняються дуже сильно, тож рослинка і так стресуватиме.

💦 Третье – волога. Головна небезпека для рослин в приміщенні – це сухість. Горщики завжди пересихають доволі швидко, а кореням немає куди зануритись, щоб добути вологу. Плюс в приміщеннях зазвичай дуже сухе повітря, особливо взимку.  Це значно збільшує випаровування вологи листям. Особливо ялинки взимку дуже страждатимуть. Тому одразу потурбуйтесь про такі фактори:

 • Ставте горщик якнайдалі від працюючих батарей опалення.
 • Бажано обрати світле місце із гарним провітрюванням.
 • Поруч з рослиною поставте пульверизатор з чистою водою і регулярно зволожуйте листя або хвою: в прохолодну погоду – рідше, в спеку можна навіть кілька разів на день.
 • Регулярно поливайте, не допускаючи пересихання землі: щойно просох приблизно сантиметр верхнього шару грунту – настав час для поливу.

🌱 Четверте – правильна пересадка. Якщо ви хочете зберегти рослину надовго, то після акліматизації її треба пересадити в горщик побільше. 

 • Оптимальний об’єм –  5-6 літрів, обов’язково з дірочками на дні і підставкою. 
 • На дно вкладаємо 2-3 сантиметри дренажу: керамзит, агроперліт, галька, гравій тощо. Це захистить корені від надлишку та можливого загнивання.
 • Грунт можна взяти універсальний, або спеціальний субстрат залежно від виду рослини.
 • Земляний ком треба перевалювати обережно, щоб не пошкодити корені.
 • Рівень землі в новому горщику має бути точнісінько такий, як у старому. Особливо це критично для хвойників, бо заглиблення кореневої шийки – одна з основних причин їх загибелі.

❌ Що точно не можна робити з садовими рослинами в кімнаті?

 • Обробляти хімічними інсектицидами і фунгіцидами. Це може бути небезпечним для здоров’я! Кімнатні рослини оброблюємо лише біопрепаратами: Актофіт і Актарофіт, фітоверм від шкідників, Фітодоктор, Фітоспорин, Триходермін для профілактики можливих грибкових хвороб.
 • Ставити в темний куток. Рослинам критично необхідне світло.
 • Тримати рослини влітку на закритому сонячному балконі. В такому закритому “акваріумі” температура може піднятись до жахливих цифр і навіть полита зранку рослина може пересохнути. Балкон має обов’язково бути відкритим, а вологість треба перевіряти двічі на день.
 • Взимку тримати біля батареї опалення: це практично гарантована смерть для рослини.
0