5 важливих осінніх справ, що збережуть хвойники здоровими і красивими

5 важливих осінніх справ, що збережуть хвойники здоровими і красивими

Зараз усі рослини активно готуються до зими. Але це не значить, що настав час залишити їх в спокої. Насправді саме зараз їм потрібна наша допомога і увага, щоб гарно перезимувати ☃️☃️☃️. 

 

Про необхідність вичистити стару хвою ми уже писали. А зараз – ще 5 важливих завдань, які чекають на садівника.

 

💦 Полив. Випаровування вологи хвоєю продовжується і восени, і взимку. Тому припиняти регулярні поливи не можна. Робити їх треба регулярно, з урахуванням погоди: в посуху частіше, у дощову осінь – рідше. Але не можна давати землі пересихати, це сильно ослабляє рослини і зменшує їх шанси на нормальну зимівлю.

 

❄️ А перед самими морозами, коли температура вже не перевищує + 2-5°С, потрібен вологозарядний полив, що промочує грунт на 1-1,5 метри. Це вкрай важлива процедура. По-перше, вологий грунт промерзає набагато повільніше, ніж сух і це дає хвойним можливість «м’якше» увійти в зиму. А при відлизі рослина зможе з вологого грунту частково заповнювати втрати вологи від осушення крони морозом і вітром. Такий полив проводять не дощуванням, а поливом під корінь, по землі, порціями, щоб вода встигала всотатись.

 

🍂 Мульчування особливо для дерев з поверхневою кореневою системою, типу ялин, і молоді свіжо посаджені рослини. Мульча зберігає вологу і додатково захищає корені від холоду. Але її шар має бути не меншим за 5 см. Менший – просто неефективний. Для цього можна використати кору дрібної фракції або зібрати в лісі хвойний опад 🌲.

 

🐜 Обробітки від шкідників і хвороб. Цей етап вкрай важливий якщо ви плануєте укривати рослину: у випадку потепління під укриттям хвороби можуть розвиватись дуже шкидко.  Важливо, що не можна використовувати стимулюючі препарати типу Циркона або Епіна: це може спровокувати нову хвилю росту і призведе до вимерзання бруньок нового приросту. Для цих обробіток оптимально підходять: Мідян Екстра, Тітовіт Джет, Скор, Топаз, Актара, Енжіо, Актелік.

 

😋 Підкормки осінніми добривами. Голодним деревам особливо складно пережити зиму, особливо якщо це перший рік після висадки. Осінні добрива не містять азоту, але мають підвищену кількість калію та фосфору, що стимулює розвиток коренів і одеревіння пагонів, що вкрай важливо для захисту від морозів.

0