Контейнери для вирощування троянд

Перш, ніж покупець побачить троянду на торговому майданчику садового центру, вона проходить повний цикл свого розвитку – від живцювання рослини і посадки його на вкорінення, до дорослого, добре розвиненого саджанця. Садовий центр “Дворик” пропонує троянди купити як безпосередньо на торгових майданчиках, так і в інтернет-магазині з доставкою саджанців по Україні.

Види контейнерів для вирощування троянд

Усі сорти троянд повинні рости і розвиватися в контейнерах, які відповідають розміру саджанця і його кореневій системі. З моменту вкорінення живця, а потім і щеплення рослини на нього, троянда знаходиться в м’якому контейнері, що називається “пак”.

Це щільна плівка, закріплена навколо кореня і наповнена поживною земляною сумішшю. Тут маленький саджанець троянди добре себе почуває і розвивається. Його кореневій системі цілком достатньо і місця і поживних речовин.

пак

Як тільки корінь заповнює увесь простір усередині “паку” його пересаджують в ємність більшого розміру. Це посадка троянд в контейнер С2. Він відрізняється від інших посадочних місткостей тим, що його форма подовжена по висоті, але невелика в діаметрі. Саме така форма ідеально підходить для вирощування троянд на 2-3 рік розвитку саджанця.

Трояндові кущі більше старшого віку пересідають в ємності, об’єм яких 4 літри. Вони так і називаються – С4. Тут саджанці троянд продовжують свій розвиток.

Якщо планується вирощувати троянду надалі, використовуючи контейнерну посадку, то частіше за усю рослину цього саме цього віку пересаджують в об’ємніші підлогові контейнера (вазони). Ними прикрашають вхід до будинку, декорують терасу або інші місця, де немає можливості посадити рослину у відкритий грунт. Для цієї мети придбавати посадочний матеріал троянди треба в розпліднику або в садовому центрі. Так можна уникнути купівлі рослини іншого сорту або, навіть хворий.

Рекомендації для посадки троянд на постійне місце розвитку

посадка роз

Перед тим, як посадити троянду на клумбу або квітник, слід пам’ятати, що краще місце для рослини – це сонячні місця. У тіні не буде такого пишного і яскравого цвітіння, яке можна чекати від трояндового куща.

Яму треба приготувати заздалегідь. Вона має бути ширша і глибша за кореневу систему рослини мінімум на 20-30 см. Головне для будь-якої троянди – це родюча рихла земля, тому до грунту треба додати перегній, компост або нейтральний торф. Бажано додати в цю суміш комплексне добриво для троянд пролонгованої дії або суперфосфат. Якщо кислотність землі підвищена, то вирівняти її допоможе додавання золи або доломитової муки. 

Яму заливають водою, якій треба дати вбратися. Саджанець опускають до ями, розраховуючи, що місце прищепи має бути нижче рівня землі. Це треба для того, щоб:

   1, У разі холодної зими щоб рослина не вимерзла.
   2, Саджанець дістає можливість для розвитку додаткових коренів.
   3, Чисто естетичних цілей – не дуже красиво бачити пеньок, що стирчить із землі.

Далі корінь присипають підготовленою поживною земляною сумішшю і трамбують її навколо рослини. Тепер необхідно ретельно полити троянду. Води об’ємом 8-10 літрів буде досить.

Ще один момент, про який не можна забувати, – бутони і квіти на рослині слід видалити, також як і частину пагонів рослини. Це допоможе троянді швидше прижитися на новому місці.

0